khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 17882
1395-09-24 22:10
رئیس آموزکده فنی و حرفه ای نهبندان گفت:وجود مرکز آموزش فنی و حرفه ای در نهبندان نه تنها موجب تعطیلی سایر مراکز آموزش عالی نیست،بلکه فعالیت آن در جهت توانمند سازی دانشجویان می باشد.

مهندس مالدار،رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای نهبندان با اشاره به سابقه خدمات آموزشی این مرکز در طول سنوات گذشته  در گفت و گو با نهبندان خبر،گفت:مرکز آموزش فنی و حرفه ای نهبندان از ابتدای شروع فعالیت تنها از سه کارگاه آموزشی برخوردار بود،اما این میزان در سال های اخیر به 11 کارگاه آموزشی افزایش پیدا کرده است که این خود نشان از اهمیت وجود این مرکز در شهرستان دارد.

 

مالدار افزود:این مرکز در بخش های صنایع خودرو،جوشکاری،برق،صنعت ساختمان،لوازم خانگی و کشاورزی مربوط به برادران و در بخش های هنر های نمایشی،قالی بافی،تعمیر موبایل،تعمیر لوازم خانگی،صنایع غذایی،خدمات تغذیه ای مربوط به خواهران به درخواست های هنرجویان پاسخ می دهد.

 

وی با اشاره به امکانات و ظرفیت های موجود این مرکز گفت:مرکز آموزشی نهبندان قابلیت آموزش 50 حرفه در داخل مرکز و همچنین بیش از 70 حرفه آموزشی را در بخش های مختلف را دارد.

 

مالدار در ادامه  با اشاره به اینکه آموزش در نهبندان دو بخش خصوصی و دولتی را شامل می شودگفت:این مرکز تاکنون در بخش دولتی در حوزه های ثابت ،سیار شهری و روستایی،عشایر،صنایع،پادگان زندان و جوار دانشگاه ها خدمات آموزشی ارائه کرده است.

 

وی ادامه داد در بخش غیر دولتی هم با توجه به رویکرد سازمان در استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و ایجاد اشتغال،11 آموزشگاه در رشته های مختلف صنایع دستی تحت نظارت این مرکز و با دریافت شهریه مصوب مشغول به ارائه خدمات آموزشی هستند.

 

مالدار نیروهای جوان جویای شغل،زنان خانه دار،دانشجویان،نیروهای حمایتی تحت پوشش ارگان های حمایتی را از جمله مهمترین متقاضیان مهارت آموزی این مرکز عنوان کرد و گفت:کلیه خدمات آموزشی در این مرکز به صورت رایگان و با بهره گیری از خدمات رفاهی به صورت شبانه روزی انجام میشود.

 

وی درباره طرح های حمایتی این مرکز گفت:مهارت آموزان پس از اخذ گواهینامه می توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی،دریافت تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی و کم بهره، بهره مند شوند.

 

وی همچنین گفت:عملکرد آموزشی این مرکز در سال 95 در بخش نفر ساعت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است که این خود نشان از افزایش تعداد متقاضیان و کیفیت آموزشی این مرکز دارد.

 

وی درباره علت تعطیلی برخی آموزشگا ها در نهبندان گفت:سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تنها مرجع قانونی ارائه آموزش های غیر رسمی مهارت در سطح کشور می باشد و تلاش خود را جهت جلوگیری از هرگونه موازی کاری در ارائه خدمات آموزشی با دیگر دستگاه ها و مراکز آموزش عالی به کار میبندد،لذا وجود این مرکز در نهبندان نه تنها باعث تعطیلی سایر مراکز آموزش عالی نمی شود بلکه فعالیت آن در جهت توانمند سازی دانشجویان و افزایش اعتماد به نفس آنان جهت ورود به بازار کسب و کار می باشد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین

پربازدیدترین خبرها