khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18008
1395-11-29 19:38
شماکه برای هنر گریه میکنید بیایید برای جوان هایی که در خانواده ها بیکارندهم گریه کنید

به گزارش نهبندان خبر،امام جمعه نهبندان امروزدر خطبه های نماز جمعه ،نماز گزاران وهمه عزیزان ایمانی را به تقوا سفارش کردند وخواستار شدند که این سفارش را به همه بکنید، تقوا در راس همه ی اموراست. واز دیگر سفارشات ایشان ، دردین فقیه شوید وفهم وبصیرت دینی خود رابالا ببرید ،آشنایی به دین و دینداری نباید ظاهری باشد بلکه باید عمیق باشد. اسلام دین جامع وکامل است و به همه جنبه های زندگی بشری از حیث سیاسی ،اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی توجه کرده است وهمه ی جنبه های زندگی بشر را اسلام دیده است.

 

وی افزود:چرا در جوامع اسلامی افراد عقب ماندند،دچار مشکل شدندو دنباله رو کشورهای بیگانه شدند؟ چون از آموزهای دینی استفاده نکردند در جایی که انسان فهم و بصیرت و آموزه دینی نداشته باشد عقب می ماند اگر دینداری انسان عمیق نباشد و سطحی باشد در مقابل امام زمان هم می ایستد.

 

امام جمعه بیان کرد: بعضی از افراد در مراسم هفته قبل حضور هم نداشتن ولی در سایت و کانال ها نوشتند که راهپیمایی22 بهمن و نماز جمعه حواشی داشته است با این حرف و حدیث ها به مردم ظلم میکنید و آبروی شهرستان را میبرید همچنین گفته اند حامیان دولت، مگر یک عده ای  حامی دولت در شهرستان هستند؟ مردم نهبندان همه ولایت مدار و حامی دولت اند جامعه را دو قطبی نکنیم.

 

وی افزود: آشتی ملی که امروز حرف آن است مگر مردم با هم قهرند ، ده ها میلیون نفرآمدند برای حفاظت و پاسداری از نظام برای سی و هشتمین بار و همچنین این حضور در روز قدس و راهپیمایی موردی تکرار می شود اینها همه با هم هستند آقایی که میگویی آشتی ملی شما از ملت عقب نمان ، شما از آنچه در روز تاسوعا و عاشورا نسبت به خیمه های عزاداری اباعبدالله انجام شده تبری بجو ،شما از کتک زدن جوان بسیجی و آتش زدن موتور او در خیابان تبری بجوی ،شما خود را هماهنگ کن اگر نام برادر بسیجی برده شود افتخار کنیم همین بسجیان هستند که می روند در تابستان در گرما برای مردم کارو زحمت میکشند اگر بنا بود این آشتی ملی انجام شود دیگر کربلا به وجود نمی آمد و امام حسین با یزید آشتی میکرد.

 

در ادامه اشاره کردند: به 30 بهمن روز گشایش سفارت فلسطین و همچنین به اول اسفند این روز غم انگیز، که  سالروزحمله هواپیماهای دشمن بعثی به هواپیمای حامل مسئولین نظامی ،کشوری و مجلسی که راس آنها نماینده حضرت امام درسپاه بود.

 

ایشان بیان نمود: که آقای استاندارفرمایشاتی داشتن که نمیتوان بی تفاوت از آنها عبور کرد که از جمله سخنان استاندار این است که انسان را به حال هنر گریه میگیرد در پاسخ گفتند اگرهنر اسلامی باشد باید به مشکلات انها هم رسیدگی شود شما که به حال آنها گریه میکنید بیایید برای جوانهایی که در خانواده ها بیکارند هم گریه کنید ، برای جاده نهبندان – شوسف که در آن هر چند روزی تصادفاتی رخ میدهد چندین سال است که میخواهد دو بانده شود ولی هنوزانجام نشده است  به حال اینها هم گریه کنید و همچنین در پاسخ این سخن استاندار که پلیس چکار دارد به تذکر امر به معروف و نهی از منکراینها به نظم و ترافیک بپردازد گفتند شما که رئیس شورای تامین هستید و پلیس باید به نظم و ترافیک بپردازد خواهشن مامورین انتظامی که محافظ شماهستند رامرخص کنید تا بروند و به نظم ترافیک برسند ودیگر سخن استاندار که گفتند رقص زن ومرد فساد آور نیست وضرری به دین نمیرساند واز اقای رئیس جمهور سوال کردیم گفتند اشکال ندارد پاسخ داد که رئیس جمهورمقام اجرایی هستند باید از مرجع تقلید سوال میکردید شما ازاقای رئیس جمهور سوال میکردید که برای مشکلات شهرستان نهبندان که محروم است چیکار کنیم .

 

حجت الاسلام والمسلمین خزایی درپایان گفتند:ما از آقای وزیر گلایه کنیم ایشان آمدند ودرسخنانی درجلسه تودیع معارفه استاندارما را امیدوارکردند حالا رفتار،گفتارو اظهار نظر اقای استاندار 180 درجه فرق میکند با حرف های که وزیر کشور گفته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین

پربازدیدترین خبرها